HEJTfakt #09

4 z 5 věštců potvrzují:

uprchlíci zaplaví Evropu!

Homer Simpson

Kávové sedliny a křišťálové koule potvrzují to, co české sociální sítě už dávno vědí – uprchlíci zaplaví Evropu! Čelíme invazi! Názory na to, jak bude násilné převzetí moci uprchlíky v Evropě vypadat se sice liší, jedno je však jisté: odborníci na migraci si vymýšlejí a oficiální data lžou!

Nezdá se vám to? Nebojíte se pracovat s informacemi a používat vlastní rozum? Nabízíme vám pár čísel a informací.

  • Nárok na mezinárodní ochranu (dočasnou nebo trvalou – tzv. azyl) se testuje jednotlivě u každého, kdo o ni požádá. Pravidla udělení ochrany jsou zakotvena v zákoně, v rámci kterého se posuzuje, zda žadatel skutečně prchá před válkou či pronásledováním a zda není z nějakého důvodu ohrožením pro zemi, ve které žádá. Po dobu vyřízení žádosti má žadatel právo na poskytnutí jídla, ubytování a první pomoci. Pokud žadatel ochranu dostane, smí zůstat, jinak je rozhodnuto o jeho vyhoštění pryč z EU.
  • O azyl zažádalo v první polovině roku 400 000 osob. Azyl nebo dočasnou mezinárodní ochranu dostala necelá polovina z nich. Zbytek je nucen z EU odejít. (zdroj: Eurostat)
  • V EU žije asi 7 % lidí, kteří pocházejí ze států mimo EU. Uprchlíci už žijící v EU tvoří jen malou část, asi 1,5 mil. lidí (zdroj European Council for Refugees). EU má celkem 508,191,116 obyvatel. To znamená, že uprchlíci prozatím tvoří jen asi 0,3 % z celkové populace EU.
  • V ČR požádalo od začátku roku do konce srpna o azyl 801 lidí. Loni bylo za celý rok 1156 žádostí. (Zdroj: Ministerstvo vnitra ČR)
  • Za prudké zvýšení počtů žádostí o azyl v Evropě může především válka v Sýrii. Z domovů vyhnala už cca 10 milionů lidí. Většina z nich – 6 milionů – zůstává v Sýrii (tzv. „vnitřně vymístěné osoby“, vnitřní uprchlíci), další skoro 4 miliony našly útočiště v sousedních zemích: např. 2 miliony v Turecku, 1 milion v Libanonu (Libanon má necelé 4 mil. obyvatel), 600 tisíc v Jordánsku. Do EU jich s žádostí o azyl do této chvíle dorazilo něco mezi 200 – 300 tisíci (přesná čísla zatím nejsou k dispozici).

Pro chytré hlavičky aneb další kvalitní informace: