HEJTfakt #20

5 tutových rad, jak nikdy nemakat!

Jak nikdy nemakat

Život se odzadu žít nedá. Bohužel. Všechna moudrost a zkušenosti nabytý věkem se ke vší smůle nedají vstřebat jako další instantní ingredience kojenecký výživy. Škoda.

Ale to nevadí, tohle je recept na koktejl života, ve kterým nebudeš chodit domů strhanej z práce. Nebudeš se budit s oroseným čelem s vidinou nesplněných pracovních úkolů. Představ si život, ve kterým nebudou žádní otravní šéfové ani povinnosti. Jak na to?

 1. Naroď se do rodiny nezaměstnaných.

  Nikdo tě nebude hnát do práce, když sám žádnou práci nemá, ne? Jasně, tento tip se nedá moc ovlivnit, ale třeba máš to štěstíčko...

 2. Vyrůstej v ghettu – sociálně vyloučené lokalitě.

  Mega důležitá ingredience našeho lektvaru! V sociálně vyloučené lokalitě se jedou jiný témata než práce. O tom se bavit nemusíme. Každej má televizi, ne?

 3. Neriskuj s vyšším vzděláním, něž je základka.

  Když tě baví poznání, čti si doma encyklopedie. Každej další papír s potvrzením tvých znalostí a schopností tě může dovést za pracovní stůl. Tak bacha! Výhodou může být, když tě začnou od patnácti posílat na melouchy a v dalším vzdělávacím projektu tě zarazí. Pokud chceš bejt pintlich, nech se zapsat na segregovanou/spádovou školu.Tam tě nebude pokoušet motivace z tvýho okolí.

 4. Zadluž se.

  Zadluž se, nebo ještě líp, dluhy zděď. Odpadá tak motivace mít legální práci. Pokud teda nechceš, aby ti po zákroku exekutorů zbylo jen nezabavitelné minimum. Však co, načerno se taky dá něco vydělat.

 5. Nevymlouvej se.

  Tohle musíš fakt vychytat. Je to nejdůležitější ingredience receptu! Nikdo se přece nechce vymlouvat a kličkovat u pracovních pohovorů. Nejlepší by přece bylo se k nim ani nedostat. V Čechách díky bohu stačí málo – narodit se se špatným příjmením, špatnou barvou pleti nebo špatným akcentem a vem jed na to, že většina dveří pro tebe zůstane zavřených.

Pro chytré hlavičky aneb další kvalitní informace: