HEJTfakt #12

Tluče bubeníček

tluče na hubu!

Šikana

Přednášek o šikaně jste vyslechli tisíce, ale není teorie jako teorie, že? Důležitá je praxe. Zde přinášíme stručnej návod, jak na to.

Vybíráme oběť

Když máte chuť začít někoho šikanovat, kdo by to měl být? Třeba někdo neoblíbenej? A pokud dotyčnej neoblíbenej není, tak ho neoblíbeným udělejte, roznášejte drby, pomlouvejte a nezapomeňte na nelibě voňavé věci ;) Když bude oběť silnější než vy, pořádně to promyslete. Domluvte se s kámošema, ti vás určitě ve štychu nenechaj. Vysvětlete jim naléhavost situace a nutnost nápravy oběti. Vždyť je to přece on(a), kdo za to všechno (*dosaďte libovolné) může.

Vybíráme způsob

Šikana

Můžete do toho jít napřímo. Výhody? Díváte se oběti do ksichtu, nos krvácí, oči se plní slzama a vzdorem, který jste právě pokořili. Kochejte se, jste vítězem, oběť se vás bojí tak, že se neodváží vzdorovat. Pokud máte radši práci v soukromí a nechcete si zaprasit ruce krví a záchodovou vodou, je tu pro vás kyberšikana. Trapte svou oběť z pohodlí domova, ze svého chytrého telefonu, prostě kdekoli a kdykoli! I zde můžete využít pomoci vašich nohsledů, každý si rád rejpne, zahejtuje, ublíží. A nezapomeňte, jedině vy nejlíp víte, co je špatně. Jste to vy, kdo musí poukázat na nedostatky oběti.

Vybíráme publikum

A teď to hlavní, ať už se rozhodnete šikanovat malého či velkého, online či offline, nejdůležitější ze všeho je publikum. Naznačte vašim spolužákům, třídní učitelce i místní policii, kdo jste. Musí být jasno, komu to tady pálí. Veřejnost musí vědět, že jste to vy, kdo má dost kuráže napravovat chyby druhých. Nezapomeňte podtrhnout, že vy sami jdete s kůží na trh a vystavujete se riziku odplaty ze strany nechápající oběti.

Jistě jste člověk, co jde s dobou, tak se nebojte natočit a sdílet video. Podrobně popište provinění oběti i váš osobní příběh. Musí být jasné, že jste v právu. Nezapomeňte na záběry z přípravy akce, to bývá vždycky největší legrace. Co nesmí chybět jsou záběry z vlastního provedení!

Jak sami dobře víte, cvičení dělá mistra.
Tak jen směle do toho a půl spolužáka hotovo.

Pro chytré hlavičky aneb další kvalitní informace a hudba: